Wapenbroeders – Verzameld Werk deel 7
Uitgeverij De Arbeiderspers, 2016
315 p.
ISBN 9789029539012
Wapenbroeders is Boons getrouwe herschepping van de aloude verhalen over Reinaert en Isengrimus, gebaseerd op de stukjes die hij in het tijdschrift Front publiceerde na zijn breuk met de communistische partij. Het is niet alleen een satire op Belgische toestanden (Nobelgië) en een welhaast natuurgetrouwe beschrijving van ’s lands communistische partij, maar ook (en vooral) een demasqué van het idealisme. Nog altijd is Isengrimus de eeuwige underdog in het gecorrumpeerde rijk van koning Nobel, waar de vos (lees: de kunstenaar) uit bittere noodzaak wel een strijdbare sluwheid aan den dag moet leggen.
Op vrijdag 20 mei 2016 werd in de Salons voor Schone Kunsten in aanwezigheid van Jo Boon het zevende deel in het Verzameld Werk van Louis Paul Boon gepresenteerd. Deze avond was een co-organisatie van het L.P. Boon-documentatiecentrum van de Universiteit Antwerpen, uitgeverij De Arbeiderspers, de Culturele Centrale Boontje, Boekhandel ’t Oneindige Verhaal, de stad Sint-Niklaas en het Reynaertgenootschap.
Programma: een inleiding door Lucien Bats, lezing door Rik van Daele over de Reynaert, een interview van professor dr. Kris Humbeeck met Jeroen Olyslaegers en Joachim Pohlmann over literatuur, politiek en de autonomie van de schrijver en een voordracht van Matthijs de Ridder en Marcella Piessens.